DİOMEDER
ANASAYFA ÜYE OL MEZUNLARIMIZ HESAP NUMARALARI FOTO GALERİ VİDEOLAR DUYURULAR İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

ANKET

Size Göre Web Sayfamızın İçeriği Nasıl?
Tüm Anketler

Mezun oldukları okulda 50 yıl sonra buluştular

Mezun oldukları okulda 50 yıl sonra buluştular

Tarih 05 Haziran 2018, 16:22 Editör Ahmet YILDIZ

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi tarafından Öğretmenler Günü'nde organize edilen program hasret ve özlemler damgasını vurdu.

Demirci Eğitim Fakültesi'nde 1967 yılından bugüne Demirci Öğretmen Okulu'ndan mezun olan öğrencileri bir araya getirdi. Dünün öğrencileri bugünün emekli öğretmenleri okullarını ve sınıflarını gezerek duygu dolu anlar yaşadılar. O yılların hasreti ile mezun oldukları okulu gördüklerinde anılarının tazelendiğini ve hatıralarını dün gibi yaşadıklarını belirten emekli öğretmenler, dekanlık binası önünde hatıra fotoğrafları çektirerek anılarını tazelediler. Emekli öğretmenler o günün anısına kep ve cübbelerini de giyerek arkadaşları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek anlarını ölümsüzleştirdiler.

Program daha sonra Basri Koçyiğit Kültür Merkezi'nde devam etti. Demirci Eğitim Fakültesi Müzik Öğretim görevlisi Hayati Cezayirlioğlu koordinatöründe emekli öğretmenler önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından da yine hep bir ağızdan Öğretmen Marşını okudular. Buradaki programa Demirci Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bakaç, Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel ve eşi Nefise Temel, Demirci Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı ve Demirci Öğretmen Okulu'ndan mezun çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Bakaç "Bugün burada gerçekten Demirci'nin Öğretmen okulundan mezun olmuş, Demirci tarihine tanıklık etmiş mezun öğrenciler ile birlikte olmak bizleri mutlu ve onurlu kıldı. Demirci Öğretmen Okulu'ndan mezun ve fakültemizden mezun öğrencilerimizi gelecek yıllarda da buluşturmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum " dedi. Programda konuşan MHP'li Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel'de "1967 yılından bugünlere mezun olmuş, Demirci Öğretmen okulumuzun değerli öğrencileri ve emekli öğretmenlerimizi aramızda görmek bizleri çok mutlu etti. Bu organizasyonların gelecek yılda daha coşkulu geçmesi ve bu tür faaliyetler ile anılarımızın tazelenmesi çok güzel bir mutluluktur. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.

Mezunlar günü buluşması daha sonra Demirci Öğretmen Okulu'ndan mezun öğrencilerin adres ve telefon bilgilerini birbirlerine vermeleri ile son buldu.

Bu haber 64 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BASINDAN

Diomeder Başkanı Haldun Cezayirlioğlu İle Söyleşi

Diomeder Başkanı Haldun Cezayirlioğlu İle Söyleşi Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haldun CEZAYİRLİOĞLU İle Söyleşi
Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları Derneği (DİOMEDER) Kuruldu.05 Temmuz 2018

DESTEK HATTI

HAVA DURUMU

Demirci İlköğretmen Okulu Mezunları Derneği
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi