ANI DEFTERİ

Katılımcının Bilgileri

Türkiye/İzmir

Yazan: Güler KARAMAN

Eklenme Tarihi:
04.12.2016 20:44:48  Anıyı Sayfa Başına Çek

Öğretmen Olabilmek


         1964 yılıydı. Hiç unutmam Hava çok soğuk..Demirci öğretmen okulunda yatılı öğrenciyim.Bir gece ,henüz tan yeri ağarmamış ,hepimiz uykudayız. Nöbetçi öğretmenlerimiz yatakhanelere dağılmışlar herkesi uyandırarak ,paltolarımız çabucak giymemiz ve en kısa zamanda dışarıya çıkmamızı söylediler. Hepimiz çabucak giyinerek Demirci'NİN soğunda dışarıya çıktık,titreşerek bekleşiyoruz ,herkes uyku sersemi ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Nöbetçi öğretmenlerimizden birisi çıkıp bizlere niçin dışarıya çıktığımız hakkında bilgi verdi. Kalorifer dairesinden anormal bir sesin yükseldiğini , Şehir'den bir tamirci çağırıldığını onu bekliyor olduğumuzu bildirdi. Öğretmenlerimiz kalorifer kazanının patlama olasılığına karşı tedbirlerini almışlardı. Sonradan öğrendik ki ,bu gürültünün iyi kapatılmamış bir su musluğunun ,suyun basıncıyla titreşerek, gecenin sessizliğinde boş duvarlarda yankılanarak, çıkardığı gürültüden ibaret miş. Bunu niye anlattım ? Biz devlete emanet edilmiştik. Devletin öğretmenleri bizlerin oradaki anneleri ve babalarıydı. Üstelik hepsi de çok genç öğretmenlerdi . Ama sorumluluk duyguları yüksekti. Bizler ekonomik durumu zayıf aile çocuklarıydık. Devletin parasız yatılı okullrında güven içinde okuduk .Bizleri koruyup kollayan öğretmenlerimizden aramızda olmayanlar ışıklarda uyusunlar hala sağ olanları şükranla anıyorum bu vesile ile.Hiçbirimiz herhangi bir zarar görmeden mezun olup Ülkemizin dörtbir yanına dağılarak memleketimizin çocuklarına hizmet etmeyi bir amaç edindik.Bu anımı son günlerde cemaat yurtlarında çıkan yangında hayatını kaybeden , cinsel istismara uğrayan çocuklarımız için anlattım. Bir zamanlar ne kadar güvendeymişiz .Devletimiz, o zamanar hepimizin sırtını güvenle yaslıyacağı,hepimizin koruyup kollayıcısı Devlet Babasıydı
çünkü. ... 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/İstanbul

Yazan: TUNCER AKAR

Eklenme Tarihi:
05.01.2016 07:26:29  Anıyı Sayfa Başına Çek

SİYAH BEYAZ FİLM GİBİ...


         Demirciye geldiğim ilk günden ayrıldığım güne kadar geçen her an benim için siyah beyaz bir film gibiydi adeta, anılarımın en zorları ama en güzelleri burada geçti,hiç unutmadım ve unutmayacağım.Her şeye rağmen seni çok sevdim Demirci.....! 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Uşak

Yazan: H.İbrahim DOĞRUOL

Eklenme Tarihi:
06.12.2015 22:25:45  Anıyı Sayfa Başına Çek

şiir


         BU GECE
Yine başım dumanlandı bu gece
Ne yıldız var gökyüzünde,ne de Ay
Artısı ile,eksisi ile geçti koca bir yıl
Yeni bir yıl başlıyor umutla bu gece.

Bu gece yağmur yağıyor dışarı da
Hafif bir soğuk okşuyor yanağımdan,
Yavaş yavaş yürüyorum kaldırımda,
Ardımdan fısıltılar geliyor,bize de,bize de…

Devam ediyorum hayallere ,umutlara dalarak
O sırada yeni yıl tebrikleri geliyor,cebime.
Boş ver diyorum her şeyi kendi kendime
Sağlık diliyorum,mutluluk diliyorum
Yeni yıl da bütün Demirci mezunlarına, insanlığa………
31.12.2005 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Samsun

Yazan: SADİFE GÜMÜŞ- ERSOY

Eklenme Tarihi:
03.12.2014 11:53:31  Anıyı Sayfa Başına Çek

SİZİ ÇOK ÖZLEYECEĞİM


         "SİZİ ÇOK ÖZLEYECEĞİM

Küçük yaştan beri hep öğretmen olmayı istedim. Benim bu mesleğe özentim, ilkokul öğretmenim Nahide Şener’in köyümüze atanmasıyla başladı. Onun köyümüze geldiği günü dün gibi hatırlarım.O zamanlar köye bir taşıtın gelmesi, biz çocuklar için unutulmaz bir gün olurdu. Hepimiz aracın etrafında toplanır, şehrin kokusunu ciğerlerimize kadar çekerdik.

Yine öyle bir gündü sanki. Oysa bu gününün farklılığını yıllar sonra anlayacaktım. Bu yeşil jeepin içinden inen o narin sarı saçlı hanım, benim kaderimi değiştirecekti.

Öğretmenlik mesleğine ilk adımımı Demirci Öğretmen Lisesi’ni kazanarak attım. Çocukluk yıllarından gençlik yıllarına doğru ilerlerken, her gün biraz daha yaklaşıyordum idealimdeki mesleğime.Ailemden ve memleketimden ayrı kalmak, caydırmadı hiçbir zaman beni.Hayalini kurduğum öğrencilerimi düşündükçe, daha da sıkı sarıldım derslerime.

İki yıl eğitim enstitüsünden sonra artık öğretmendim. Bir an önce öğrencilerimle kucaklaşmak, onları koklamak için sabırsızlanıyordum. Zaman çabuk geçti.

Yıllar önce ilkokul öğretmenimi köye getiren jeeplerden birinin içinde, ben vardım şimdi. Karadeniz’in o engin ulu ormanlarını coğrafya dersinde öğrenmiştim. O ormanların eteklerini süsleyen, fındık bahçelerinin arasındaki dar ve tozlu yolda ilerliyordum. Fındıkların dalları, aracımızın plastik camına vuruyordu. Dalların cama her dokunuşu, yüreğimi yerinden oynatıyordu. Aracın içinde bulunan üç beş yolcunun, buna aldırdığı yoktu. Onlar teypte çalan “oy oy Emine, Çekme beni yemine” türküsüne odaklanmışlardı.

İşte şimdi sınıfımdayım. Yıllarca özlemini çektiğim, rüyalarımı süsleyen o sınıfımda. Öğrencilerim çok erken gelmişlerdi. Okulun bahçesinde kuş sesleri ile çocuk sesleri ressamın eserindeki renk cümbüşü gibiydi. Allahım ne kadar mutluydum bugün. Kendimi okulun bahçesinde değil de bir çiçek bahçesinde gibi hissediyordum.Yavaş yavaş tanıyordum çiçeklerimi.Kimi bir menekşe kadar narin, kiminin yanakları bir karanfil gibi kırmızı, kimisi bir papatya gibi ince, kimisi de solmuş bir güle benziyordu. Hepsi ayrı güzeldi.Ama o da ne? Bir gün önce beni getiren aracın içindeki türküyü anımsadım. Bu köyde ne kadar çok Emine vardı. Türküden herkesin bu kadar etkilenmesinin sebebi, bu olsa gerek diye düşündüm.

Artık,Eminelerim, Ayşelerim, Alilerimle iyice kaynaşmış bütünleşmiştim. İlk günlerde onların gözlerinde gördüğüm endişe ve korku kaybolmuş, yerini güvenle bakan, cam gibi parıldayan, kendinden emin gözler almıştı.

Mesleğimin ilk mayası olan bu kır çiçeklerim büyüyüp geliştikçe ben de onlarla birlikte olgunlaşıyordum. Adeta birlikte büyüyorduk. Zaman zaman onlardan da öğreniyordum. Hele hele yabancısı olduğum Karadeniz’in yemeklerini tarif edişleri ünlü aşçı Oktay Usta’yı aratmazdı.

Köydeki Eminelerden üç tanesi benim sınıfımdaydı. Üçü de tatlı ve sevimliydi. Ama gözleri zeytin gibi ışıl ışıl parlayan Emine’nin bir farklılığı vardı. Evleri uzakta olduğu için, okula ya babası, ya da ağabeyi ile gelirdi. Arada hastalanmalarının dışında, hiç devamsızlık yapmazdı.Kar kış demeden, o minicik ayaklarının üşümesine hiç aldırmazdı.Bu durumu bildiğim için onu sobanın yanına oturtuyordum.Galiba farkında olmadan onu kolluyordum.Evi uzakta olduğu için öğlen araları eve gitmez, yemeğini okulda yerdi.
Ocak ayının kışı sert geçer buralarda. Sanırım o günlerden biriydi. Dışarıda kar alabildiğince yağıyordu. Her taraf beyaz bir örtüye bürünmüş, fındık bahçelerindeki manzara kartpostalları aratmayacak tarzdandı.

Emine, her zamanki gibi evden getirdiği azığını çantasından çıkardı. O minicik elleri ile fırında pişmiş mısır ekmeğini, bir gazete parçasının üzerine yerleştirdi. Çantamı almış, kapıya doğru yönelmiştim. Emine kendinden emin bir ev hanımı edasıyla arkamdan seslendi:

-Öğretmenim, birlikte yiyelim mi? Bir an ne yapacağımı bilemedim. Emine’nin yemek davetine “Hayır” diyemezdim.
-Neden olmasın kızım, ben de merak ediyorum şu sizin anlatmakla bitiremediğiniz Karadeniz yemeklerinizi.
Emine’nin yüzünde güller açtı. Mısır ekmeğinin yanına çantasından çıkardığı sefer tasını koydu:
-Öğretmenim, bil bakalım içinde ne var? Dedi.Öyle ya hep ben soracak değildim soruları.Emine vereceğim cevabı beklerken, bir yandan da bana soru sormanın sevincini yaşıyordu.

-Ne bileyim Emine, her ne olursa olsun, mutlaka çok lezzetli bir karalahana yemeğidir, dedim.
-Yok öğretmenim, bu yemeği değil, kavurması, dedi. Karalahananın dolmasını, çorbasını, turşusunu, pilavını duymuştum; ama kavurmasını ilk kez duyuyordum.

O gün yemekte Emine’ye eşlik edişim Emine’yi gururlandırmış olacak ki, mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Öğleden sonraki teneffüste, Emine arkadaşlarına hava atarcasına, benimle yediği yemeği anlatıyordu.Diğer öğrencilerimin o anda neler hissettiklerini bilemezdim.

Ertesi gün kar ve tipi yine devam ediyordu. Öğrencilerim o gün, sürekli öğle arasına kaç ders kaldığını soruyorlardı. Nihayet zili çaldık.Öyle elektronik zilimiz yoktu bugünkü gibi,zili elimize alıp sallıyorduk.
Bir telaş aldı bizimkileri. Eve giden yok. Ellerinde azık çantaları, bir heyecan içindeler.
-Öğretmenim, biz burada yiyeceğiz, siz de bizimle yer misiniz? Bu öneri beni şaşırtmamıştı. Bir gün önceki teneffüste, Emine’yi nasıl gıpta ile dinlediklerini görmüştüm.

-Çok sevinirim, haydi o zaman masaları hazırlayalım, dedim. Sıraları yemek masası havasında birleştirdik.Neler yoktu ki… Masalarımız geleneksel Karadeniz yemekleri ile donatıldı. Bir taraftan da, özellikle kızlar:

-Öğretmenim, bunu yaparken ben de anneme yardım ettim, diyerek kendilerince gurur duyuyorlardı. Masalarda neler var diye merak mı ettiniz? Haklısın, Karadenizli olmayan bilemez. Burada mutfaklarda karalahana baş roldedir hep. Çorba, dolma, turşu onsuz olmaz. O da mısır ekmeği olmadan olmaz. İkisi birbirinin tamamlayıcısıdır adeta.

Öğrencilerimin benim için hazırladıkları bu sürprizi hayatım boyunca unutamam. Öğretmenlik yaşamımızda birçok anımız olur şüphesiz. Her sınıfta, her öğrencide mutlaka bir anımız gizlidir. Kimisini hiç unutamayız. Kimisini de zaman zaman hatırlarız. İşte ben de hiç unutamayacağım anılarımdan birini paylaştım sizinle.
“Yaş otuz beş, yolun yarısı eder.” Demiş şair. Ben, ömrümün yarısını onlarla doldurmak üzereyim.Bu süre içersinde Cin Alilerim, Can Alilerim oldu.Kara tahtalar beyaza, tepegözler projeksiyona dönüştü. Değişmeyen tek şey vardı. Onlar hep benim canlarımdı.
Eminelerim, Alilerim, Ayşelerim… Sizi çok özleyeceğim."
SADİFE ERSOY

GÖKÇELİ İLKOKULU
3-A SINIFI ÖĞRETMENİ 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
27.11.2014 12:45:21  Anıyı Sayfa Başına Çek

demirci mezunu


         DEMİRCİ MEZUNLARI - DÜN GİBİ 45-50 YIL, DİLE KOLAY. DEMİRCİ ÖĞRETMEN OKULU 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
28.07.2014 07:04:19  Anıyı Sayfa Başına Çek

KUTLAMA


         Adaletin terazisi, Varlığın Yaratıcısı, merhametin tek göstergesi Olan Yüce Yaratan ALLAH Hayırlı Dualarda Bulunan Müminlerinin Dualarını Kabul Eder, Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!
MUHARREM ÇİĞDEM 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/İzmir

Yazan: FAHRİYE DUZAN

Eklenme Tarihi:
25.07.2014 10:40:24  Anıyı Sayfa Başına Çek

üye olamadım


         sitenize üye olamadım... 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: MUHARREM ÇİĞDEM

Eklenme Tarihi:
24.01.2014 22:42:02  Anıyı Sayfa Başına Çek

İYİ TATİLLER


         Sevgili Öğrencilerimiz,

Özveriyle sürdürdüğünüz bir öğretim yılını daha yarıladınız. Öğrencilerimizin, anne- babaların heyecanla beklediği karneler artık ellerinizde.

Öğrencilerimizin eksikliklerini başarısızlık olarak düşünmeden ve onları üzmeden bu tatili ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için değerlendirmenizi dilerim.

Başarının üst sınırı yoktur ama başarının temel şartı başarıya inanmaktır. Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin.

Tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, iyi tatiller diliyorum. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Antalya

Yazan: HASAN GÜMÜŞ

Eklenme Tarihi:
12.01.2014 17:40:47  Anıyı Sayfa Başına Çek

özlem


         Değerli arkadaşlar...
Demirci coğrafik koşullarıyla öne çıkacak yerlerden asla olmamalıdır.Demirci hayatımızın en güzel günlerini geçirdiğimiz açık ceza evidir.Ancak unutulmamalıdır ki insanların en iyi arkaşları zor günlerini paylaştığı kişilerdir.O nedenle Demirci'de selam verdiğim selamını aldığım her birey benim için özeldir.Hepiniz daim olun... 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
01.11.2013 19:10:39  Anıyı Sayfa Başına Çek

TÜM DEMİRCİ MEZUNLARIMIZIN DİKKATİNE


         TÜM DEMİRCİ MEZUNLARIMIZIN DİKKATİNE


24 KASIM 2013 PAZAR GÜNÜ DEMİRCİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN PİLAV İKRAMI VE ETKİNLİKLERİ SAAT 12.00'DA BAŞLAYACAKTIR.

TÜM ARKADAŞLARIMIZIN KATILIMINI BEKLİYORUZ.81 İLDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZIN, BU DUYURUYU BULUNDUĞU GÖREV YERİNDEKİ ARKADAŞLARA DUYURULMASINI DİLİYORUM.
FAKÜLTE TEL NO: 0 236 462 0758 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
16.10.2013 11:07:15  Anıyı Sayfa Başına Çek

KUTLAMA


         Bir Kurban Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, ulusumuza ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah.tan diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.
Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı.nın, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle... Bayramınız kutlu olsun. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
08.08.2013 07:32:58  Anıyı Sayfa Başına Çek

Tüm dostlarımın Ramazan Bayramını kutlar,sağlık ve esenlikler dilerim.Her şey gönlünüzce olsun.


         Tüm dostlarımın Ramazan Bayramını kutlar,sağlık ve esenlikler dilerim.Her şey gönlünüzce olsun. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
30.07.2013 13:37:38  Anıyı Sayfa Başına Çek

HAYDİ DEMİRCİ MEZUNLARI ANILARINIZ BEKLİYORUZ


         HAYDİ DEMİRCİ MEZUNLARI ANILARINIZ BEKLİYORUZ

Haydi mezun arkadaşlar anılarınızı yazmanızı temenni ederim.Tüm arkadaşlara hayırlı Ramazan Bayramını geçirmenizi dilerim,hayırlı Bayramlar ve tatiller. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
29.06.2013 15:10:15  Anıyı Sayfa Başına Çek

İYİ TATİLLER


         Tüm Demirci mezunları dostlarıma iyi tatiller dilerim,selamlar 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Ankara

Yazan: HAYRİYE TOKMAKKAYA

Eklenme Tarihi:
26.05.2013 14:49:37  Anıyı Sayfa Başına Çek

1984 mezunlarına


         Ahhhh Demirci.Nasıl anlatılır? İyi mi, kötü mü? O yıllarda gerçekten Demirci'de yaşamak, öğrenci olmak çok zordu. Muğla'dan sonra Demirci bize sürgün yeri gibi geldi.Ancak arkadaşlarımız, dostluklarımız bizi ayakta tuttu.Deprem hala oluyor mu? bilmiyorum .Ama gerçekten her sabah sallanıyorduk.Özellikle kışın.Sobanın boruları, yatak gidip geliyordu.Arkadaşım Şeniz ile birlikte birbirimize sarılıp depremin bitmesini bekler korkudan ağlardık. Arkadaşlarımız Nurani, Meryem, Candan, Aysel'in evine gider orada sabahlardık.Canım arlkadaşlarım benim. Sizleri çok seviyor ve özlüyorum.Ayrıca Adnan Kalyoncu, Esat, Mehmet Mutlu, Şevket Toklu, Mithat hepinize selamlarımı yolluyorum.Her zaman bizim yanımızda olan bize yardımcı olan arkadaşlarımızı unutmuyorum. Sevgilerimi iletiyorum. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Ankara

Yazan: hayriye tokmakkaya

Eklenme Tarihi:
26.05.2013 13:39:59  Anıyı Sayfa Başına Çek

deprem ve soğukla mücadele


         Demirci demek deprem demek, Demirci demek soğuk ve kar demek.Aklıma hiç güzel anılar gelmiyor. Belki şimdi şartları düzelmiştir.Bizim dönemimizde kesinlikle üniversite eğitimine uygun olmayan bir yerdi.Salihliden sonra eski hurdaya dönmüş otobüslerle esir kampına gider gibi tangur tungur bozuk yollarda yolculuk yapardık.Küçük bir park vardı. Oturup yemek yiyecek bir lokantası, pastanesi bile yoktu. Sürekli deprem olurdu.Çok korkardık.Sabaha karşı saat 5'te ev sallanmaya başlardı.Kendimizi dışarıya atardık. Dışarısı buz gibi soğuk.Diz boyu kar. En çokta hocalarımıza kızıyorum.Bizi hiç anlamadılar.Bize hiç yardımcı olmadılar.Çok kolay derste bıraktılar.Halkı da çok tutucu idi. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Ankara

Yazan: hayriye tokmakkaya

Eklenme Tarihi:
26.05.2013 13:31:08  Anıyı Sayfa Başına Çek

MUĞLADAN DEMİRCİYE GELİŞİMİZ


         En kötü günlerimin geçtiği yer Demirci.Demirci'yi görünce şok olduk. Muğla'dan sonra geri kalmış, tutucu, köye benzeyen, öğrenci yaşamına uygun olmayan bir yer.Çok kötü günlerimiz geçti.Benim için keşke öyle bir yerde okumasaydım dediğim bir yer.Öğretmenler çok ilgisiz ve acımasızdı. Bizlerle, hiç ilgilenmedikleri gibi düşman gibi davrandılar. Oradan kurtulunca diplomamı almaya bile gitmedim.Asla bir daha orayı görmek istemem .Orada okuyan öğrencilere yazık diyorum. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
02.11.2012 20:55:18  Anıyı Sayfa Başına Çek

bekliyoruz mezunlarımızı sitemize


         Haydi demirci mezunları anılarınızı yazmanızı temenni ediyoruz.Sağlık ve mutluluklar dileğiyle her şey gönlünüzce olsun. 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: MUHARREM ÇİĞDEM

Eklenme Tarihi:
19.08.2012 08:39:59  Anıyı Sayfa Başına Çek

KUTLAMA


         BIR RAMAZAN BAYRAMI DAHA GELDI. BU BAYRAMIN ONCELIKLE MILLETIMIZE, ISLAM ALEMINE VE DE INSANLIGA HAYIRLAR GETIRMESINI YUCE ALLAH'TAN DILIYORUZ. KARDESLIGIN DOGDUGU, SEVGILERIN BIRLESTIGI, BELKI DURGUN, BELKI YORGUN, YINE DE MUTLU, YINE DE UMUTLU, YINE DE SEVGI DOLU NICE BAYRAMLARA..

BUGUN BAYRAM! MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI TUM INSANLAR BIRBIRLERINE DAHA COK YAKINLASSIN, DARGINLIKLAR ORTADAN KALKSIN, KARDESLIK VE DOSTLUK DUYGULARI DAHA DA KUVVETLENSIN. TUM INSANLAR NESE VE MUTLULUK DENIZINDE YUZSUN. BUGUN SEVINC GUNU, KEDERLERI BIR YANA BIRAKIP MUTLU OLALIM. RAMAZAN BAYRAMI'NI DOYA DOYA YASIYALIM. HAYIRLI BAYRAMLAR 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Balıkesir

Yazan: muharrem çiğdem

Eklenme Tarihi:
26.06.2012 16:17:09  Anıyı Sayfa Başına Çek

mezunların anılarını özlemişim


         HAYDİ DEMİRCİ MEZUNLARI ANILARIMIZI YAZALIM ARTIK,TATİLE GİRDİK ZAMANIMIZ VAR.SELAMLAR 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Ankara

Yazan: PERİHAN BOYACI

Eklenme Tarihi:
19.05.2012 16:42:51  Anıyı Sayfa Başına Çek

mehmet bayrak ın tayini


         mehmet tayinin hayırlı uğurlu olsun ...izmirde hülya ile yıldız var.hülya da yıldız da emekli oldular..ancak yıldız gaziemirde bir özel okulda çalışmaya devam ediyor...selamlar 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Ankara

Yazan: PERİHAN BOYACI

Eklenme Tarihi:
19.05.2012 13:51:07  Anıyı Sayfa Başına Çek

1981-1983


         ben 1983 mezunuyum.....ankara da çankaya il genel meclisi ilköğretim okulunda çalışıyorum...tüm arkadaşlarımın 19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramını kutluyorum...ev arkadaşlarım hülya ve yıldız ı çok öpüyorum...ev sahibimiz baki cevahir amcam ile ısmıhan teyzemin ellerinden özlemle öpüyorum... 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Manisa

Yazan: Hayati Adıgüzel

Eklenme Tarihi:
31.03.2012 01:34:55  Anıyı Sayfa Başına Çek

1981


         1981 -1983 yıllarında Çereşe Meydanı'ndaki kahvede içtiğimiz salepleri hala hatırlarım. Resim derslerindeki modelli çalişmalarımız...Tüm arkadaşlara kalbi SEVGİLER... Hayati ADIGÜZEL 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/İzmir

Yazan: mehmet yılmaz

Eklenme Tarihi:
11.03.2012 23:43:01  Anıyı Sayfa Başına Çek

gerçek arkadaşlık


         Selam, ben 1997 mezunuyum ve arkadaşlarımla iletişime geçmek istiyorum. Adım mehmet yılmaz arkadaşlarım numaram 05374457587 arayın beni. ama dalga geçenler olmasın ! 
Katılımcının Bilgileri

Türkiye/Kahramanmaraş

Yazan: MEHMET ALİ OKUMUŞ

Eklenme Tarihi:
24.02.2012 19:47:09  Anıyı Sayfa Başına Çek

TEŞEKÜRLER


         1990 mezunlarındanım.organizasyondan haberim olmadı.birdahakinde buluşmak dileğiyle Demirci Mezunlar gecesini düzenleyen,emeği geçen herkese teşekkür ederim. 

Toplam Anı: 207

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9
DEMİRCİ MEZUNLARI ANI DEFTERİ
Demirci Mezunları
Anılarınızı; Cumhuriyet İ.Ö.O Öğretmeni; Muharrem ÇİĞDEM Onaylamaktadır.
"Sınıf Öğretmeni" Merkez-Balıkesir-Bigadiç
1-Bu Defteri Sadece Anılarınızı Yazmak İçin Kullanınız.
2-Ahlak Kurallarına Uymayan ve Hakaret İçeren Anılarınıza Onay Verilmez.
3-Yasal Sorumluluk Anıyı Yazana Aittir.
4. İp Adresiniz Webadmince arşivlenmektedir.
Not: Özelliğini kaybetmiş Anılarınız silinir.